Sürdürülebilir Çevre ve Sürdürülebilir Teknolojiler

Mühendishane, Mimarhane ve Mucithane gibi öncü projelerle dikkat çeken Mimar Sinan Mühendisler Birliği, ülke gündemine pozitif katkılar verebilmek amacıyla her yıl Zirve programları düzenliyor.

Önceki yıllarda Düzce, Afyonkarahisar, Konya, Nevşehir, Ankara, Bursa ve Alanya’da gerçekleştirilen Zirve programlarında, kamu kurum ve kuruşlarından, özel sektörden ve üniversitelerden önde gelen yönetici, mühendis ve mimarlar bir araya gelerek belirlenen tema çerçevesinde katkılarda bulunmuştu.

2020 yılında Küresel Salgın kısıtlamaları sebebiyle “çevrimiçi” yapılan Zirve, bu yıl 6 Kasım Cumartesi günü İ.T.Ü. Maslak kampüsünde, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde, Çevre Vakfı ile MSMB tarafından düzenlenen Zirve’nin bu yılki teması “Sürdürülebilir Çevre, Sürdürülebilir Teknolojiler” olarak belirlendi.

Alanında uzman akademisyen, mühendis, mimar ve yöneticilerin katılacağı Zirve programında bu tema etrafında bilimsel ve özgün sunumlar yapılması amaçlanıyor.Kayıt yaptıran izleyicilerin salondan izleyeceği programı konuya ilgi duyanlar MSMB ve Çevre Vakfı sosyal medya hesaplarından canlı yayında takip edebilecek.

Zirve’nin kapanış konuşmasını İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu yapacak.

Detaylı bilgi için: zirve.msmb.org.tr