YERLİ ÜRET YERLİ TÜKET
GELSİN YURDUMA BEREKET

Yerli Üret Yerli Tüket nedir?

Yerli Üret Yerli Tüket, sivil toplum kuruluşları, belediyeler, okullar, üniversiler ile işbirliği ve ortak programlar neticesinde, insanlarımıza ulaşarak yerli malı üretimi ve tüketimi konusunda farkındalık oluşturmak için çalışmalar yapan bir komisyondur.

Yerli Üret Yerli Tüket neyi amaçlamaktadır?

Yerli Üret Yerli Tüket, ülkemizdeki yerli üretimin farkındalığını sağlamak ve oluşturulan farkındalık ile yerli ürünlerin tüketilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Yerli Üret Yerli Tüket çalışmalarına ne zaman ve hangi şehirlerde başlanmıştır?

Yerli Üret Yerli Tüket komisyonu, 13 Aralık 2017 tarihinde, Üsküdar, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde, siyaset, sivil toplum kuruluşları, medyanın katılımı ile Mimar Sinan Mühendisler Birliği öncülüğünde 81 ilimizde tüm ülkemizi kapsayacak bir çalışma olan “Yerli Üret Yerli Tüket” seferberliğimiz başlatıldı.

Yerli Üret Yerli Tüket’te bir Danışma Kurulu mevcut mudur ve kimlerden oluşmaktadır?

Yerli Üret Yerli Tüket’in yol haritasının çizilebilmesi ve çalışmalarımızda alanında uzman kişilerden oluşan bir Danışma Kurulu oluşturulmuştur ve istişarelerde bulunularak Yerli Üret Yerli Tüket’in yol haritası oluşturulmuştur.

Yerli Üret Yerli Tüket çalışmaları ne şekilde gerçekleştirilmektedir?

Yerli Üret Yerli Tüket, içerisinde toplumsal farkındalık buluşmaları, söyleşiler, teknik geziler, sosyal medya çalışmaları, kanaat önderlerinden söylemler, yarışmalar, kamu tanıtım faaliyetleri, üretim kültürü oluşturma, anma ve saygı programları bulunmaktadır.

Yerli Üret Yerli Tüket’in gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerde kişi ya da kurumlardan ne şekilde destek alınmaktadır?

Yerli Üret Yerli Tüket, Danışma Kurulunun yanı sıra MSMB, Akademisyen, Sanayici, Esnaf, STK’lar  tarafından desteklenmekte, kendini yerli üretime adamış şahıslardan fikir, destek alınmaktadır.

Yerli Üret Yerli Tüket hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler ne yapmalıdır?

Yerli Üret Yerli Tüket hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler oluşumumuzun internet sitesi www.yerliuretyerlituket.org’a göz atabilir ve iletisim@yerliuretyerlituket.org adresine mail atabilir.

Yerli Üret Yerli Tüket’in sosyal medya hesapları nelerdir?

Aktif olarak etkinliklerimizden haberdar olmak isteyenler sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve bizimle iletişime geçebilir.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

TANITIM FİLMİ