Birçok Şube ve Temsilciliğimizde Düzenlenen Geleneksel Ramazan İftarlarında Üye ve Gönüllülerimiz Bir Araya Geldi

Derneğimizin gözbebeği projelerinden bir tanesi olan ve kamuoyunda takdirle karşılanan Mühendishane projemizde ilk mezunlarımız için mezuniyet töreni gerçekleştirildi. İstanbul Şubemizin tertip ettiği geleneksel iftar buluşmasında düzenlenen mezuniyet töreni, Mühendishane projesinin ilk meyveleri olan öğrencileri açısından heyecanlı görüntülere sahne oldu.
Kelamların en güzeli Kuran-ı Kerim tilâvetiyle başlayan programda iftar yemeğinin ardından MSMB Genel Başkanı Kemal Kaptaner yaptığı selamlama konuşmalarında hayata geçirmiş oldukları Mühendishane ve Mimarhane projelerinin ülkemizin geleceği açısından oldukça mühim gelişmeler olduğunu belirterek mezun olan öğrencileri tebrik etti. Kişisel geleceklerinin yanı sıra ülke ve milletin geleceği için de çalışmaları gerektiğini hatırlatan Kaptaner, günümüz siyasî konjönktüründe teknolojik anlamda yaşadığımız sıkıntılara değinerek mezun olan ve olacak Mühendishane öğrencilerinin bu alanda çalışmalar yapacaklarına inandığını ifade etti.
Kaptaner’in ardından kürsüye gelen Mühendishane Üst Kurul Başkanı Doç. Dr. Kemal Özdemir, Mühendishane’den mezun olacak 16 öğrencinin her birinden duydukları ümidi belirterek birkaç yıl içinde Mühendishane’den mezun olan öğrencilerin çok büyük başarılar göstereceğine inandığını söyledi. Mühendishane’nin alternatif bir okul olmadığını yineleyen Özdemir, mühendislik öğrencilerinin eksik kaldığı yönlerde desteklendiğini ve özel alanlarda uzmanlaşmalarının sağlandığını deklare etti.
Özdemir’in ardından Mühendishane’den mezun olan 16 öğrencimiz sahneye iki grup hâlinde çağırılarak kendilerine mezuniyet sertifikaları takdim edildi. Göstermiş oldukları başarılı eğitim dönemi için teşekkür edilen öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılı bir ömür temenni edilmesinin ardından program sona erdi.