Mühendishane, Türkiye genelinde toplamda 16 ilde dersbaşı yaparak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına “Merhaba” dedi

Mimar Sinan Mühendisler Birliğinin gözbebeği projelerinden bir tanesi olan Mühendishane projesi her geçen yıl kapsamını daha da genişleterek yoluna devam ediyor. Derneğimizin öğrencilere yönelik eğitim, kurs, seminer vb. gibi konularda ortak hareket edebilmek adına Kredi Yurtlar Kurumu ile protokol imzalamasının ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde yüzlerce öğrenci Mühendishane ile tanışma olanağı buldu.
Kredi Yurtlar Kurumu ile birlikte yürütülen Mühendishane eğitim programı Adana, Ankara, Gaziantep, İzmir, Antalya, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Konya illerinde, mülakatlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerin dersbaşı yapmasıyla birlikte eğitim öğretim dönemine merhaba demiş oldu.
Kredi Yurtlar Kurumuyla ortak yürütülen Mühendishane projesi dışında Derneğimizin kendi imkânlarını seferber ederek 4 yıldır yürütmeye çalıştığı eğitim programları ise İstanbul, Ankara, Bursa, Çanakkale, Karabük, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Konya illerinde yoluna ara vermeden devam ediyor. Öğrencilerin lisans dönemi boyunca okul hayatı dışındaki kariyerlerini tamamlamalarına olanak sağlayan ücretsiz bir eğitim programı olan Mühendishane, nitelikli ders programlarıyla öğrencilerin kariyerlerini doğru bir şekilde geliştirebilmesi yönünde zengin bir ayrıcalık olarak öne çıkıyor.