MSMB Hackathon sonuçlandı!

Çevre Sorunları ve Afet Yönetiminde Teknolojik Çözümler temalı MSMB Hackathon, 23 Eylül – 26 Eylül 2021 tarihleri arasında 15 takımın katılımıyla gerçekleştirildi.

Dünyamızın değişen iklimi birçok doğal afeti beraberinde getiriyor. Yangın, sel, heyelan, hortum gibi doğa olayları neredeyse her gün duyduğumuz haberler içerisinde yer almaya başladı. Mimar Sinan Mühendisler Birliği, düzenlediği Hackathon ile tüm insanlığı etkileyen söz konusu afetleri yaşamamak ve yaşandığında en az etkiyle atlatmak için insanoğlunun elindeki teknolojik imkanları kullanmasını hedefledi.

MSMB Hackathon, 126 bireysel ve 33 takım başvurusu olmak üzere toplamda 291 aday arasında seçilen yarışmacıların oluşturduğu 15 takımın yoğun mücadelesine sahne oldu. Takımlar tespit ettikleri bir çevre sorununa getirdikleri teknolojik çözümleri Prof. Dr. Bülent İnanç, Prof.Dr. Eyüp Debik, Prof.Dr. Lokman Kuzu, Dr. Selim Taştan ve Dr. Sırrı Şenalp’ten oluşan jüriye sundular. Uzay bilimlerinden, yazılıma çeşitli alanlara yönelik hazırlanan projeler arasından birinciliği Yatırım Tavsiyesi Değildir isimli takım elde etti.

Birinci olan takımın 25.000 TL ödülün de sahibi olmaya hak kazandığı yarışma, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın altın ve Enterprise Rent a Car’ın bronz sponsorluğunda gerçekleştirildi. MSMB Hackathon, gelecek konularıyla gençlerin yeni yarışma platformu olmaya devam edecek.

Hackathon Sonuçları