MSMB Geleneksel İftar Programı Gerçekleşti

Mimar Sinan Mühendisler Birliği Geleneksel İftar Programı, 9 Nisan Cumartesi akşamı TCDD Fenerbahçe Sosyal Tesisleri’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Programa Mimar Sinan Mühendisler Birliği Genel Kurul Üyeleri’nin yanısıra, İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. DR. Murat Gül, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Çelik, Mühendishane, Mimarhane, Mucithane projelerinde eğitim alan öğrenciler, desteklenen proje takımları ve dernek gönüllüleri katılım gösterdi.

İTÜ Abdülhakim Sancak Cami İmam Hatibi Mehmet Atalay’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Genel Başkan Kemal Kaptaner ’in selamlama konuşması ve 1915 Çanakkale Köprüsü Başmühendisi Kemal Çetin’in sunumuyla devam etti.

Genel Başkan Kemal Kaptaner, konuşmasında salgın şartlarından dolayı yaklaşık iki yıl ayrı kaldığımız İftar soframızda yeniden buluşmanın heyecanı içerisinde olduğunu ifade etti.

Covid-19 salgını şartlarına rağmen çalışmalarına herhangi bir kopukluk olmadan devam ettiklerini söyleyen Kaptaner, bu çalışmalara maddi ve manevi destek olmanın öneminin altını çizdi.

18 Mart 2022 tarihinde açılışı gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü Başmühendisi Kemal Çetin, köprünün inşaat süreci ve teknik detaylarıyla ilgili bir sunum yaptı.