Genç MSMB Staj Duyurusu

Ülkemizin bulunduğu coğrafya, yüklendiği tarihi sorumluluk ve kültürel kodlarımız sebebiyle hem bölge halkları hem de tüm dünya Müslümanları için çok kritik bir noktadayız.
Bu misyonu gerçekleştirmenin tek yolunun ekonomik ve siyasi yönden güçlü bir devlet olmaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Güçlü bir siyasi ve ekonomik yapının ise ancak teknolojiyi üretmekle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu yüzden teknolojiyi üretecek olan yeni neslin en güzel şekilde yetişmesini sağlamak gayesiyle yola çıktık.

Eğitim hayatlarının yaz dönemlerini staj yaparak değerlendiren genç mühendis adayları, staj yerlerini seçerken marka peşinde koşarak kıymetli saha bilgisinden yoksun kalabiliyorlar. Bizce gerçek tecrübe üretim yapılan ortamlarda, işin mutfağında kazanılabilir.

Bu inanç ve motivasyonla Genç MSMB olarak staj programımıza başlamış bulunuyoruz. Amacımız genç mühendis adaylarının doğru seçilmiş işletmelerde, kendileri ile birebir ilgilenecek bir mühendisin yanında yetişmesidir. Bu yöntem aynı zamanda stajyer kabul eden firma sahiplerinin de potansiyel çalışan yetiştirmelerine, bilgi ve tecrübelerini onlarla paylaşmalarına imkân sağlayacaktır.

Genç MSMB olarak ideal işletmeleri, kabul edecekleri stajyer kontenjanlarından bir kısmını Genç MSMB için ayırmaya, staj adayı öğrencileri de staj yapacakları için heyecan duymaya, sektöre kendilerini hazırlamaya ve staj yaptıkları zaman diliminde maksimum bilgiyi edinmeye odaklanmaya çağırıyoruz.

Genç MSMB STAJ Çalışmasında amacımız; Mühendis adayı Genç Mimar Sinan Gönüllülerine büyük firmalarda staj yapma vaadinde bulunmak değil, kaliteli ve işi öğrenmede kendilerine faydalı olacak stajlar yapmalarını sağlamaktır.

Başvuru için       : http://bit.ly/genc_msmb_staj2018_basvuru

İrtibat                   : gencmsmb@msmb.org.tr