Dr. Cevat Özarpa, Konya Temsilciliğimiz ile Kahvaltı Programında Buluştu

Konya İl Temsilciliğimiz tarafından kadın mimar ve mühendislerimizin tanışmasını, kaynaşmasını ve gelecek projeler hakkında fikir alışverişi yapmalarını amaç edinen kahvaltı programı 23 Mart Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Kahvaltıya katılan mimar ve mühendislerimiz çalıştıkları alanlar üzerine sektörlerin sorunları ve bunların çözümlerinde kadınların rolleri üzerine istişare yaptılar.
Alanında başarılı mimar ve mühendislerin yanı sıra, KYK ile ortak yürüttüğümüz Mühendishane programında yer alan öğrencilerinin de katıldığı programda kahvaltı sonra kürsüye çıkan Dr. Cevat Özarpa da “Kişisel Hayat Planı” konulu semineri ile bütün mimar, mühendis ve öğrenci arkadaşlarımıza her birine fazlasıyla faydalı olacak bir sunum gerçekleştirdi.
Sayın Dr. Cevat Özarpa sunumunda, hayat planlarını yaparken her birimizi etkileyen kişisel ve çevresel faktörlerden bahsetti.
Olumlu ve olumsuz yanlardan, hayat hedefi belirlemenin öneminden, hayat hedeflerini gerçekleştirirken zamanın ve düşünce yapısının öneminden de bahseden Dr. Cevat Özarpa, hem mimar ve mühendislerimiz hem de öğrenci arkadaşlarımız tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.