Birçok Şube ve Temsilciliğimizde Düzenlenen Geleneksel Ramazan İftarlarında Üye ve Gönüllülerimiz Bir Araya Geldi

Yurdun dört bir yanındaki şube ve temsilciliklerimiz tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan iftarları vesilesiyle binlerce üye ve gönüllümüz bir araya gelerek Ramazan-ı Şerif ayının muhabbet iklimine dahil olmaya gayret etti. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Konya, Kocaeli, Afyonkarahisar, Karabük, Yalova ve Çanakkale illerinde düzenlenen iftar programlarında buluşan üye ve gönüllülerimiz, derneğimizin gözbebeği projelerinden Mühendishane ve Mimarhane için fikir telakkisinde bulundu.

İftar programlarımıza katılarak heyecanımızı paylaşan, projelerimiz için emek ve mesai harcayan, paydaş olarak derneğimizin ürettiği değerlere katkıda bulunan kıymetli üye, gönüllü ve misafirlerimize şükranlarımızı sunar, gelecek yıllarda düzenlenecek iftar programlarında yeniden buluşacak olmanın heyecanını taşıdığımızı belirtmek isteriz.

Şube ve Temsilciliklerimizde Düzenlenen İftarlardan Kısa Kesit ve Enstantaneler:

Ankara

MSMB Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Geleneksel İftar Programı” 13 Mayıs Pazartesi günü TZOB Akman Otelde 500 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleştirildi. İftara Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Çoşkunyürek, TÜBİTAK Uzay Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu, Eski Mv. Nevzat Palta, Ostim Başkanı Orhan Aydın, ETİ Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Keleş başta olmak üzere birçok saygın mimar ve mühendis katılım sağladı.

İstanbul

Mühendishane’de ilk mezuniyet töreni, İstanbul Şubemizin düzenlediği geleneksel iftar buluşmasında gerçekleştirildi. Derneğimizin gözbebeği projelerinden bir tanesi olan ve kamuoyunda takdirle karşılanan Mühendishane projemizde ilk mezunlarımız için mezuniyet töreni gerçekleştirildi. İstanbul Şubemizin tertip ettiği geleneksel iftar buluşmasında düzenlenen mezuniyet töreni, Mühendishane projesinin ilk meyveleri olan öğrencileri açısından heyecanlı görüntülere sahne oldu.

Konya

Konya KYK Kız Mühendishanesi olarak 23.05.2019 tarihinde Konya’da gerçekleştirdiğimiz iftar programına 17 Mühendishane öğrencisi; mülakat, etkinlik ve organizasyonlarda desteklerini esirgemeyen alanında başarılı 10 kadar serbest ve kamuda çalışan mühendis hanım ve 4 sevimli yavrumuz katılmıştır. İftar Programı Konya Merkez’de Halk Etliekmek’te gerçekleştirilmiş olup yemeğin ardından keyifli çay sohbeti ile hem öğrenciler hem de mühendis hanımlar bir arada olmanın bereketini yaşamışlardır.

Kocaeli

Kocaeli KYK Kız Mühendishane olarak 21.05.2019 tarihinde Kocaeli’de gerçekleştirdiğimiz iftar programımıza Mühendishane Genel Koordinatörü Prof.Dr. Ali Deniz, Hidromer Arıtma Sistemleri kurucusu Cemil Kavurt, Kocaeli il sorumlusu Emre Oğuz, mühendis hanımlar ve 20 mühendislik öğrencisi katıldı. İftar yemeğinin ardından Ali Deniz geçtiğimiz bir yılda mühendisahanenin öğrencilere sağladığı katkılardan ve mühendishanenin gerçekleştireceği yeni çalışmalardan bahsetti. Cemil Kavurt değerli tecrübe ve tavsiyelerini öğrencilerle paylaştı. Çay eşliğinde samimi muhabbetimizin ardından katılımcılara hediyelerimizin takdimiyle programımız sonlandı.

Kocaeli KYK Ali Fuat Cebesoy Yurdunda eğitimleri devam eden Erkek Mühendishane programımızdaki 15 öğrencimizle Bilim Kültür Sanat Derneği Kültür Merkezinde 11 Mayıs 2019 tarihinde iftar buluşmamız gerçekleştirildi. Programımıza katılan kıymetli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Afyonkarahisar

MSMB Afyonkarahisar İl Temsilciliği İftarı 13’ü öğrenci olmak üzere toplam 33 kişi katılımla gerçekleşti. Toplantıda iftar yemeğini müteakip İl Temsilcisi Dr. Metin ÖZGÜL’ün misafirlere kısa “Hoşgeldiniz” hitabının ardından MSMB Derneği ve faaliyetlerine ilişkin video gösterimi izlendi. Katılımcılara teşekkür edilerek, önümüzdeki günlerde hayırlı çalışmalarımızda yeniden bir arada olma dilekleri iletildi. Selam ve saygılarımızla. Yer: Kar-Yapı Toplantı Salonu Tarih: 23 Ramazan 1440/28 Mayıs 2019

Karabük

Karabük Şubemiz, iftar programında üyeleri ile birlikte bir araya geldi. MSMB Karabük Şubesi tarafından düzenlenen “Geleneksel İftar Programı” Miladî 29 Mayıs 2019 / Hicrî 24 Ramazan 1440 Çarşamba günü Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleşti. İftar Programına Akademik camiadan Öğretim Üyeleri, Özel Sektörden Firma Temsilcileri, Mühendisler, Teknikerler ve Mühendishane Öğrencilerinin katılımı ile 50 kişinin üzerinde bir katılım oldu.

İftar Programı “Mimar Sinan Mühendisler Birliği” Karabük Temsilci Başkanı ve Karabük İl Genel Maclisi Başkanı Sn. Hasan YILDIRIM beyin iftardan önce kısa bir sunumuyla başladı. Sn. YILDIRIM sunumunda, katılımcı üyelerine MSMB faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Karabük MSMB Temsilciliği olarak; MSMB Zirve buluşmaları, Yerli Üret Yerli Tüket, Mimar Sinan’ı Anma Programları, Bir Medeniyet İnşaası, Endüstri 4.0, Uzay Teknolojileri, Şehir Mektupları vb. konularda etkinlikler yaptıklarını hatırlattı.

Sn. Yıldırım ayrıca, Karabük’te 2016 yılı itibariyle yürüttükleri Mühendishane ve Mimarhane projeleri hakkında bilgiler verdi. Geleneksel İftar Programımız, ikili muhabbet eşliğinde devam etti. Program sonunda fotoğraf çekimleri yapıldı. Akşam namazı ve Teravih namazı kılınarak son buldu.

Çanakkale

MSMB Çanakkale İl Temsilciliği, Çanakkale Eğitim Değişim Derneği İl temsilciliği ve Şüheda hanımlar derneği ile ortaklaşa düzenlenen İftar programına 60 davetli katıldı. Programa 20 MSMB öğrencisi, 15 e-der gönüllüsü, 25 ÇASGED ve Şüheda Hanımlar Derneği gönüllüsü katıldı. Programda İl temsilcisi Cumali YAŞAR “Hoşgeldiniz” hitabının ardından MSMB Derneğinin “Emanete Sahip Çık” videosu izletildi. Ardından MSMB faaliyetlerine ilişkin video gösterimi gerçekleştirildi. E-DER tanıtımı hakkında Adnan ULUTAŞ bir konuşma yaptı. Akabinde ise Kuran-ı Kerim okunarak ve dualar edilerek katılımcılara teşekkür edildi. Yer: CASGED Toplantı Salonu Tarih: 18 Ramazan 1440/ 23 Mayıs 2019

Yalova

2020-01-19T15:40:22+03:00

En Son Tweetler

Go to Top