Balıkesir’de Mühendishane 2.0 Programı “İletişim Becerileri ve Beden Dili” Semineri ile Başladı

Balıkesir’de Mühendishane 2.0 Programı “İletişim Becerileri ve Beden Dili” Semineri ile Başladı

Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi’nde, Mühendishane 2.0 programının ilk etkinliği olarak “İletişim Becerileri ve Beden Dili” semineri gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 11 ilde başvuruya açılan Mühendishane 2.0 kayıtları, Adıyaman, Aksaray, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya ve Yalova illerinde yoğun ilgi gördü. 2024 itibariyle Balıkesir’de ilk kez başlatılan program için öğrenciler, mülakat yöntemiyle belirlendi.

İletişim modülünün ilk eğitimi, Beyin ve Hafıza Eğitmeni Tuncay Okay tarafından verildi. Bu seminer ile Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi’nde Mühendishane 2.0 kariyer programı resmen başlamış oldu. Program süresince, mühendis adaylarının bilimsel, etik ve felsefi değerlerle donanması hedefleniyor. Mühendishane Mesleki Kariyer Tamamlama Programı, mezun mühendislerin okul müfredatının ötesinde bu değerleri edinmesini amaçlamaktadır.

2019 yılında ilk mezunlarını veren Mühendishane, edindiği tecrübelerle birlikte yeni dönemine Mühendishane 2.0 konseptiyle, daha esnek ve modüler bir yapıda devam edecek. Atölye çalışmaları, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle desteklenen modüller, öğrencilere geniş bir öğrenme ve gelişim fırsatı sunacak.

Bu program kapsamında, uzman ve başarılı akademisyenler tarafından verilecek kariyer ve iletişim modülleri, atölye çalışmaları, tecrübe paylaşımları, şehir ve kültür gezileri, sosyal aktiviteler gibi birçok etkinlik öğrencilere sunulacak. Modüler eğitim sayesinde, her dersle birlikte öğrenilenlerin pekiştirilmesi hedefleniyor. Öğrenciler, alanında uzman akademisyen ve eğitimcilerle tanışma fırsatı yakalayarak, mühendislik kariyerlerinde daha emin adımlarla ilerleyebilecekler.