KYK İşbirliğiyle Sakarya’da “AR-GE ve İnovasyon Eğitim Programı” Gerçekleştirildi

Mimar Sinan Mühendisler Birliği tarafından Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün misafirliğinde Mühendishane kursuna katılan kız öğrencilere yönelik 26-27-28 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenen AR-GE ve İnovasyon temalı 3 günlük eğitim programı sona erdi.
AR-GE ve İnovasyon eğitim kampına ev sahibi Sakarya ilinin yanı sıra Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Konya ve Uşak illerinden 180’e yakın öğrenci katıldı. Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Konferans salonunda Mühendislikte AR-GE ve İnovasyon temalı eğitim programının açılışının ardından kız öğrenciler 3 gün boyunca Sakarya Kız Yurdunda Eğitim aldılar.
Mühendislikte AR-GE ve İnovasyon Temalı eğitim programında Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) KYK Mühendishane Genel Koordinatörü Prof.Dr. Ali Deniz, MSMB Önceki Dönem Genel Başkanı Dr. Muhammet Garip, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK Uzay Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Lokman Kuzu, Yurtdışında Eğitim için Ayşe Seyyide Kaptaner, BTK Kurul İkinci başkanı Figen Kılıç, İBB İSBAK A.Ş. Genel Müdürü Muhammed Alyürük, Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Öztemel ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık öğrencilere ders verdiler.
Programa katılan öğrenciler rektör, genel müdürler ve akademisyenlere program çerçevesinde soru-sorup bilgi aldılar. Öğrenciler program dahilinde, Gümüş Motor Belgesel Gösterimi ve Teknik Geziye (TÜVASAŞ) katılarak yeni fikirler ve kendilerini geliştirme adına yeni bilgilere sahip oldular. Program 28 Nisan 2019 Pazar günü sona erdi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “3 gün Boyunca ilimizde 7 İlden, 180’e yakın öğrenciyi ağırladık. Mühendislikte AR-GE ve İnovasyon Temalı Eğitim Programına değer katan tüm Müdürlerimize, akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimiz olan gençlerimize böylesine önemli hizmetler verdiğimiz için çok mutluyuz” diyerek programdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.