Ankara Şubesi tarafından tertip edilen geleneksel kahvaltı buluşmalarının Şubat ayı konuğu Prof. Dr. Erdal Çelik oldu

Buluşmalarının Şubat ayı konuğu Prof. Dr. Erdal Çelik oldu. Ankara TZOB Akman Otelinde 200’e yakın üye ve gönüllünün katıldığı kahvaltı programı yemek duası ve kelamların en güzeli olan Kuran-ı Kerim tilâveti ile başladı. Daha sonra kürsüye Mimar Sinan Mühendisler Birliği Ankara Şube Başkanı Prof. Dr. Oğuzhan Yılmaz geldi. Mimar Sinan Mühendisler Birliği ve Ankara Şubesinin faaliyetlerinden bilgiler aktararak katılımcıları bilgilendiren Yılmaz, geleceğin teknolojileri hakkında önemli bir konuşma yapmak üzere davetlerini kırmayan Prof. Dr. Erdal Çelik’e şükranlarını sundu. Yılmaz’dan sonra kürsüye gelen Mimar Sinan Mühendisler Birliği Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Ankara Sosyal Gelişim Derneği Başkanı İbrahim Öztürk, 2007 yılında nüvelerini attıkları Mimar Sinan Mühendisler Birliğinin günümüzde Mühendishane, Mimarhane, Mucithane ve Yerli Seferberlik gibi birer marka hâline gelmiş projelerini ve kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilen faaliyetlerini hayranlıkla ve gururla izlediklerini beyan etti.

Selamlama konuşmalarının ardından değerli sunumlarını yapmak üzere kürsüye gelen YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Erdal Çelik, “Endüstri 4.0, Toplum 5.0 ve Geleceğin Teknolojieri” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Teknolojinin tarihçesini Türkiye’de ve Dünyada meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında irdeleyen Çelik, zamanın ruhunu yakalamak adına doğru hamlelerde bulunulması gerektiğinin altını çizerek Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 gibi kavramların altının doldurulması için teknolojik çalışmaların hızlanmasının gerektiğini kaydetti. Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen konuşmanın ardından ülkemizdeki teknolojik gelişmeler ve bu doğrultuda yapılması planlanan eğitim faaliyetleri konusunda Çelik’e sorular yöneltildi.

Kahvaltı programı, konuk Prof. Dr. Erdal Çelik adına MSMB Ankara Şubesi tarafından dikimi gerçekleştirilen fidanların sertifika takdimiyle sona erdi. Sayın Çelik’e sertifikalarını Halil İbrahim Akça, İbrahim Öztürk ve Prof. Dr. Oğuzhan Yılmaz Beyler ayrı ayrı takdim etti.