Ankara Şubemiz Geleneksel Ramazan İftarında Bir Araya Geldi

MSMB Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Geleneksel İftar Programı” 13 Mayıs Pazartesi günü TZOB Akman Otelde 500 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleştirildi.
İftara Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Çoşkunyürek, TÜBİTAK Uzay Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu, Eski Mv. Nevzat Palta, Ostim Başkanı Orhan Aydın, ETİ Maden Genel Müdürü Serkan Keleşer, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Keleş başta olmak üzere birçok saygın mimar ve mühendis katılım sağladı.

Programda; MSMB Ankara Şube Başkanı Prof.Dr. Oğuzhan Yılmaz, hoş geldiniz ve iyi niyet temennilerinden sonra MSMB Ankara Şubesinin gerçekleştirmiş olduğu çalışma ve faaliyetler ile yapılacak yeni çalışmalardan bahsetti. Özellikle Mühendishane ve Mimarhane çalışmalarının önemini ifade etti.

Mühendishane Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ali Deniz ise MSMB’nin göz bebeği projesi olan Mühendishane hakkında kısa bilgiler vererek Mühendishane programından mezun olacak mühendis adaylarının yakın zamanda Türkiye’nin geleceğine yön vereceğini dile getirdi.

Deniz’in ardından söz alan Ankara SOGEL Derneği Başkanı İbrahim Öztürk, MSMB Ankara Şubesi olarak 14.sü düzenlenen iftar programına katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Mühendishane ve Mimarhane gibi Mimar Sinan ekolünde mühendis ve mimar yetiştiren programların günümüz Türkiye’sinde büyük önem arz ettiğini belirterek bu tür programların desteklenmesi gerekliliğinin altını çizdi.

Ayrıca programın sonunda Ankara’daki Mühendishane ve Mimarhane öğrencilerine dönem sonu sertifikaları takdim edildi.